17. října, rok a měsíc po naší svatbě, jsme vyrazili do podšumaví k Dobčickým rybníčkům. Si ten návrat domů trochu zpestřit dalším výletováním. Chatičku Amálku jsme si ale zamlouvali už na jaře, protože právě o ni je ještě větší frc, než o ty ostatní podobně nádherné.

Je blízko korunám stromů a s výhledem na rybník, na který se díváte přímo z postele. Nebudit se předešlých šest měsíců s výhledy z auta na moře, hory nebo oceány, asi bychom žbrblali, že nic podobně krásnýho jsme dosud nezažili. Po pár dnech v uspěchané Praze nám ale zase výlet do přírody bodnul. A oproti Hugovi (psst) jsme si tam užili velkej luxus v podobě topení, vlažné vody a hlavně sauny. Ta stojí před chatkou, roztopená je do 20 minut a odpočívat můžete v houpací síti.

U chatičky najdete zaparkovaná 2 kola (dámské a pánské), na kterých si můžete zajet na výlet do krásné vesničky s ještě pěknějšími domky Holašovice nebo na večeři do Záboří. Vemte si sebou ňáký nářadí, ať si můžete nastavit výšku sedátka a do kopců neremcáte jako já, protože si budete připadat jako na BMXku. A mimochodem, mimo sezónu je v Záboří otevřená jediná hospoda široko daleko. Během oběda si nebudete mít skoro kam sednout, protože tam chodí všichni pracanti z okolí, u večeře potkáte už jen štamgasty. Vrchol gastronomie nečekejte, rozhodně se ale přejíte obrovskými porcemi segedínu a vepřaknedla. A pivo na cestu zpátky kolem rybníka po lesní cestě taky bodne.

 

Do chatiček můžou psi a Amálka má ještě tu výhodou v oplocení. Naše Róza mohla běhat venku, když my se hřáli u kamen.

A abych nezapomněla, majitelé jsou nesmírně sympatičtí a milí. A ještě si můžete ráno dopřát snídani s donáškou před chatičku.

Jestli potřebujte online detox v přírodě, kde lišky dávaj dobrou noc, tak jsou Dobčické rybníčky ideální. <3

Chatička Amálka v korunách stromů.

Výlet na půjčených kolech do Záboří.

Porce jsou v zábořské hospodě dvojitý s knedlíky širokými jak palec. Ale snědla jsem to!