Zamilovali jsme se. S tímhle městem to ani jinak nejde. I když prší, moře je černé a vítr burácí, div vás nepovalí. Vejdete na jedno náměstíčko s květinami v oknech a židličkami před dveřmi, přičichnete k šeříku a Saint Tropez vás má v hrsti. Navzdory každoročnímu turistickému obléhání si dokáže udržet kouzlo malého francouzského města. Jen tak mimochodem narazíte na obchod Jimmy Choo nebo Zadig & Voltaire a o pár kroků blíže k přístavu ucítíte trh s čerstvými rybami. Vejdete na náměstí, kde ruch a jásavé volání může znamenat jedině turnaj v pétanque. Nebo zabloudíte na zapomenutou pláž mezi domy, kam se chodí ze školy ulejvat místní omladina. Je toho tolik, co vidět a kde vám bude opravdu dobře!

Co určitě neminout

Citadela

Když se vymotáte z uliček plných vůně šeříků nebo moře a vystoupáte 65 schodů do kopce, dojdete k citadele. Vstup stojí jen 3 éčka a počítá se tam i prohlídka interaktivního námořního muzea (a není to vůbec nuda). Dozvíte se třeba to, jak dlouhý byl komunikační drát na morseovku mezi Saint Tropez a Tuniskem a jaké ryby plavou při pobřeží. A dobové záběry vám ukážou pořádnou bouři na moři. V leže na pohovce.

Z hradeb Citadely dohlédnete na celé šité moře a okolní městečka, okouknete děla a  projdete kolem kapličky. A pak zase dolů do města.

PS: Muzeum doporučuje i Lonely Planet.

Četnická stanice

Tu starou z „četníků“. Nepopleťte to jako my. Najdete ji na náměstí Place Blanqui. Dneska je tam filmové muzeum, kde Louise de Funèse neminete a dozvíte se i něco o Bridget Bardot, která žila nedaleko Saint Tropez v la Madrague.

Náměstí Maréchal de Lattre de Tassigny

Mezi platany se hraje pétanque, čtou se noviny, drbe se, diskutuje se… Cokoliv si budete přát. Ve stáních si koupíte i něco na zub.

Městské minipláže

Jednu najdete mezi historickými věžemi Tour de Portalet a Tour Vieille, druhou těsně furt pryč dál kolem věže Tour Vieille. Tam najdete i sedátka s pestrobarevnými mozaikami, kde se můžete nechat ošplíchat mořem.

Přístav

Pamatujete na kavárny lemující přístav z Četníka ze Saint Tropez (scéna hned na začátku prvního filmu, kdy Nicol s Cruchotem vystupují z autobusu)? Když se posadíte k ranní kávě právě tam, dýchne na vás moře a můžete okukovat zaparkované luxusní jachty. Pastva pro oči hlavně pro kluky soudě podle Jakubova nadšení. Našli jsme jachtu z jižní Afriky, Belgie, Norska i Švýcarska.

Tržnice s rybami

Najdete ji hned vedle turistického centra na rohu v přístavu. Vyjdete do ulice Laugier.