Možná vás odrazuje její velikost, ale nenechte se zmást. Málaga je sice velkoměsto, samotné centrum jsme ale prochodili během 2 dnů. A skoro znali jednotlivé ulice jak svý boty. Částečně i proto, že jsme několikrát zabloudili a chodili furt dokolečka, ale to je jiná historka.

Taky čekejte o dost víc turistů než v Granadě, v úzkých uličkách centra (hlavně kolem Muzea Picassa) i trochu mačkanice. Ale to jen na pár chvil. Vlastně to k tomu španělskému mumraji patří. Když chcete úplný klídek, seběhněte širokými ulicemi k přístavu a projděte si zahradu s palmami a vykachličkovanými lavičkami.

My dobloudili ze samotného centra do kavárny Astrid, trochu bokem od turistických cen. Za fair tapas dáte necelé 4 eura, za velké jídlo 8. A k tomu dávku pořádně rychlého internetu = 20 MB download, 6 MB upload.

Cestou k autu jsme to vzali přes náměstí Plaza de la Merced poseté fialovými květy ze žakarandy (kde mimochodem je i rodný dům Picassa a v bočních uličkách graffiti).

Co neminout v Málaze:

Muzeum Picassa – sbírka s jeho méně známými díly a průvodce jeho životními múzami. Vstupné: 7 eur, 10 i s další dočasnou výstavou.

Astrid tapasárna/kavárna se rychlým internetem (20 MB download) a fair jídly.

Plaza de la Merced – náměstí plné květů ze žakarandy. Jen tak si sedněte. Možná vedle vás někdo bude hrát na kytaru. Na rohu najdete Picassův rodný dům.

Umělecká část čtvrti Victoria (možná to není přímo část, jen se táhne kolem třída Calle Victoria) – pokud vás baví graffiti, nechte si na toulky aspoň hodinu. Projdete kolem Picassova rodného domu do ulic Calle Huerto del Conde a Calle Alonso Benitez a pak už podle intuice.

Soho Art District – nachází se v trojúhelníku mezi ulicemi Alameda Principal, Avenida de Manuel Augustin Heredia a řekou Guadalmedina.

 

PS:

Tuhle pecku jsme bohužel objevili až po odjezdu, ale bude to stát za to: nejnebezpečnější turistická stezka světa Caminito del Rey přes řeku Gualdalhorce. Dejte nám na FB vědět, jaké to bylo.